Op het programma:
Sem Abelskamp - BIBI LOLA
Met een wasserette als haar decor en de draaiende machines als live orkest, neemt BIBI LOLA je mee in een hartstochtelijk en intiem relaas: over de vuile was niet buiten willen hangen en je voor altijd willen verliezen in show, glitter en spektakel. BIBI LOLA is een kwetsbare én tragikomische muziektheater solo over het leren omgaan met een trauma. Een persoonlijke voorstelling waarin acteur Sem Abelskamp je laat kennismaken met zijn alter-ego: de fenomenale BIBI LOLA.
Sem Abelskamp (2000) studeerde aan de Arnhemse toneelschool ArtEZ. Hij werkt vanuit een persoonlijke urgentie gecombineerd met maatschappelijke thema's en een flinke dosis humor. Zijn stukken gaan vaak over je niet gezien, gehoord of begrepen voelen.
Concept, tekst en spel: Sem Abelskamp
Regie/begeleiding: Nita Kersten
Kostuum: Lisanne Bovée / Karolien van Mensvoort
Licht/geluid: Eva De Jager / Daan Terhorst
Met dank aan: Toneelschool ArtEZ.
Ramez Basheer - Ramlet
Zijn dit jullie verwachtingen of zijn dit mijn verwachtingen van jullie verwachting? Spelend met verwachtingen en gewoontes zoekt Ramez Basheer naar zijn plek in de wereld. Hij is aanwezig, maar niet zeker of hij er mag zijn. Zijn dit jullie verwachtingen of zijn dit mijn verwachtingen van jullie verwachting? Spelend met verwachtingen en gewoontes zoekt Ramez Basheer naar zijn plek in de wereld. Hij is aanwezig, maar niet zeker of hij er mag zijn.
In dit autobiografische theaterstuk deelt Ramez zijn persoonlijke verhaal over identiteit, zelfacceptatie en de kracht om je eigen weg te kiezen. Wat betekent het om jezelf te zijn, terwijl de wereld je steeds opnieuw definieert? Zijn verhaal is geen uitleg of conclusie — maar een oefening. Een oefening vol zelfspot, absurditeit, tedere twijfel en onverwachte humor.
Ramez Basheer (1987) is een Palestijns-Syrisch-Nederlandse acteur, afgestudeerd aan de Arnhemse toneelschool ArtEZ. Sinds 2015 woont hij in Nederland. Ramez ziet theater als noodzakelijk om mensen te verbinden en maatschappelijke thema’s invoelbaar te maken. Hij experimenteert graag en ziet kunst als een voortdurende ontdekkingsreis.
Concept, tekst en spel: Ramez Basheer
Eindregie: Benjamin Moen
Neele Kamerbeek & Demi Dijstelberge - La Blood Under La Nails
Twee vrouwen in een steriel witte kamer, scherp afgetekend tegen de omringende duisternis. De vrouwen belanden in een trip die veel wegheeft van een jaren ‘80 erotische thriller. In deze surrealistische, onheilspellende maar toch alledaagse wereld zoeken de vrouwen hun vrijheid, terwijl de ruimte bloederiger en bloederiger wordt.
Dompel jezelf onder in een visuele en emotionele ervaring die doet denken aan de intense stijl van Quentin Tarantino’s Kill Bill, de schoonheid van Charlie’s Angels en het psychologische surrealistische drama van David Lynch. Hier staat de vrouw centraal als gedurfde agressor.
Neele Kamerbeek (2000) en Demi Dijstelberge (2002) studeerden aan de performance opleiding van de Toneelacademie Maastricht. Ze zijn beiden multidisciplinaire makers. Geïnspireerd door de innerlijke strijd van ieder mens creëren zij een visuele wereld waarin elementen van geweld, sensualiteit, absurditeit en schoonheid terugkomen.
Concept, tekst en spel: Neele Kamerbeek, Demi Dijstelberge
Eindregie: Silke van Kamp, Solar Vlaar
Begeleiding: Mitzi Beesemer, Ika Schwander, Nico Pul
Met dank aan: Solar Vlaar, Levi Vos, Jef Uyttenhove, Julius van der Laan, Sil van Kalker, Emilio Pramatarov, Sem Abelskamp, Toneelacademie Maastricht
De Volkskrant (★★★★): “Het concept staat garant voor ongepolijste theaterpareltjes van prille makers die je vaak later in het reguliere circuit weer tegenkomt.”
NRC: “Het Debuut [..] Een bijzonder, jaarlijks initiatief, dat niet genoeg geprezen kan worden en eigenlijk meer navolging verdient.”
Theaterpas
NormaalFotografie: © Diederick Bulstra
concept: Marie-Anne Rudolphi, Maarten van der Cammen artistiek coach: George Tobal productie: Lynn Meijer tourmanagement: Diqrah Bouamrani (stage) techniek: Jeroen Duijvendak, Dúlio Duarte creatief producent: Jara Enkelaar marketing: Lisette Brouwer organisatie: Via Rudolphi fotografie: Diederick Bulstra video: Melvin Simons grafische vormgeving: Studio Par met dank aan: Maarten van der Cammen, Bodil de la Parra, Floor Nicolas, Frank Noorland, George Tobal, Just van Bommel, Nicole van Vessum, Peer van den Berg, Sanne Boersma, Sheralynn Adriaansz en Silke van Kam